reklama

Baby, chcete byť príťažlivé a sexy? Prestaňte nosiť podpätky a kabelky! Časť: IV. - záver

Tak a máme tu poslednú a konečne záverečnú časť serie článkov o tom, ako byť sexy. Uzavrieme to pohľadom na to, čo robiť s už poškodeným držaním tela ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Na začiatok si v krátkosti pripomeňme, čomu sme sa venovali v predošlých článkoch.

V prvom článku sme si povedali, čo spôsobujú opätky a ako narušujú naše držanie tela. Článok nájdeš tu: Baby, chcete byť príťažlivé a sexy? Prestaňte nosiť podpätky a kabelky! Časť: I.

Druhý článok som zameral na zladenie kabelky s topánkami a teda som sa venoval tomu, čo spôsobuje kabelka pri nesprávnom nosení. Článok nájdeš tu: Baby, chcete byť príťažlivé a sexy? Prestaňte nosiť podpätky a kabelky! Časť: II. 

Tretí článok som venoval tzv. autodiagnostike - čiže, ako zistíš, že máš narušené držanie tela. Článok nájdeš tu: Baby, chcete byť príťažlivé a sexy? Prestaňte nosiť podpätky a kabelky! Časť: III.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes píšem o tom, čo robiť, aby sme si zlepšili to špatné držanie tela. Podstatné je dodržiavanie týchto 5 bodov.

1. Cvičiť

2. Uvoľňovať/naťahovať

3. Cvičiť

4. Kompenzovať

5. Cvičiť

Body 1 - 3 - 5 skúsim spojiť dokopy. Základom napravenia držania tela je pravidelné cvičenie. Neboj sa, nie je to cvičenie 3 krát do týždňa. Ani cvičenie 4 krát do týždňa a dokonca ani cvičenie 5 krát do týždňa. Je to cvičenie dennodenné, a niekedy aj viackrát za deň. Nemusíš si rozdeľovať tréningy na biceps, triceps a štyriceps v pondelok, chrbát v stredu a v piatok nohy. Stačí si nájsť 3 - 5 cvičení, ktoré budeš stále dookola. Môžeš vyskúšať napr. SM systém, s ktorým mám ja osobne veľmi dobré skúsenosti a často ho využívam so svojimi klientmi. Ide o špirálnu stabilizáciu chrbtice, kde vďaka zapojeniu svalových reťazcov dokážeme napraviť držanie tela. Toto cvičenie, ak sa dobre naučíš, tak ti zaberie len 10 min. Avšak týchto 10 min je ideálne opakovať čo najviac. Kľudne aj v rámci prestávky v robote ... samozrejme naboso, bez opätkov. Odporúčam ti vyhľadať niekoho, kto tomu aspoň trošku rozumie. Ideálny je buď fyzioterapeut alebo lepší tréner, ktorý má na to vedomosti a skúsenosti. Ale zapamätaj si, že ani ten najlepší terapeut alebo najlepší tréner nespraví s tebou zázraky, ak sa tomu nebudeš sama dostatočne venovať. Oni ti len ukážu sme a povedia ti, čo máš robiť. Ostatné je už len a len na tebe.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

2. Uvoľňovať/naťahovať - Ďalšia dôležitá časť, ktorá býva súčasťou tréningu. Nejde však o klasické posilňovanie, ide o to, aby sme svalom vrátili ich rovnováhu. Čiže svaly, ktoré sú skrátené musíme ponaťahovať a tie, ktoré sú slabučké ako zle vyluhovaný lipový čajík, tak tie musíme posilniť. Nemôžem ti teraz presne povedať, že tieto svaly posilňuj a tieto naťahuj, pretože každý človek má iné držanie tela a u každého treba uvoľniť niečo iné. Dobré je využívať rôzne strečingové metódy, napr. PIR, statický strečing, rôznu mobilizáciu alebo každý deň používať masážne penové valce, tzv. Foam roller. Napríklad valce značky Blackroll sú perfektné na uvoľnenie svalstva a fascií. (Vieš, čo je to fascia? Dozvieš sa tu ...)

SkryťVypnúť reklamu
reklama

4. Kompenzácia je asi to najjednoduchšie, čo môžeš pre seba urobiť. Poviem pár príkladov.

Nosíš kableku na ľavom ramene? Tak si to uvedom a začni ju nosiť na pravom ramene. Alebo ešte lepšie, začni ju nosiť "na kríž".

Nosíš často opätky? Tak začni chodiť bosá. Doma ti stačia len ponožky a keď je vonku pekne, tak úplne na boso niekde po trávičke. V robote ich daj dole vždy keď sa dá. Pod stôl sa aj tak nikto nepozerá.

Najideálnejšie je, aby si kombinovala všetko dokopy a popritom si uvedomovala, ako stojíš, chodíš a pod. Samozrejme vyhľadať odborníka, ktorý ťa nasmeruje. A potom už len cvičiť a poctivo sa tomu venovať. V tomto prípade však zabudni na zázračné vety typu: Fit za dva týždne alebo ako sa dostať do formy za 21 dní. Tento proces bude dlhodobý a náročný, ale tvoje telo ti zaň poďakuje.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Nezabudni, že ak máš niekoho, komu by tento článok pomohol, tak ho zozdieľaj alebo pošli, určite spravíš dobrý skutok a karma ti to vráti.

Autor: Michal Pataky

Michal Pataky

Michal Pataky

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som osobný a kondičný tréner, ktorý rád píše články z oblasti športu.Mám rád prácu s ľuďmi, aj keď je často náročná, ale zato je dynamická. rád sa vyhýbam stereotypu, či už v tréningu alebo v živote.Viac info o mne je na mojej stránke. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu